Szkółki ogrodnicze

PUDEŁEK - Szkółka Krzewów Ozdobnych
Szkółka Krzewów Ozdobnych
Eugeniusz Pudełek
43-332 Pisarzowice
ul. Pańska 40
tel. 033 845-74-15
fax 033 845-70-57
pudelek@azalia.pl

Szkółka powstała w roku 1976. Początkowo była tylko częścią typowego gospodarstwa ogrodniczego o powierzchni niewiele ponad 1ha. Obecnie jest to jedyna gałąź produkcji naszej firmy. Powierzchnia gospodarswa to ponad 10 ha, w tym około 5 ha zajmują kwatery z pojemnikami; reszta powierzchni to namioty foliowe, kwatery z młodzieżą, oraz zaplecze gospodarstwa.

Jesteśmy średnim gospodarstwem szkółkarskim - specjalizującym się w produkcji iglastych, magnoli i wrzosowatych (azalia, różanecznik, wrzosy i wrzośce) - produkujemy młodzież do dalszej uprawy (pod zamówienie) oraz materiał dorosły.
Krzewy gotowe do sadzenia w ogrodach - tzw. Materiał dorosły sprzedajemy na własnym punkcie sprzedaży na terenie szkółki. Jest to nowy obiekt gdzie klienci "samoobsługowo" wybierają rośliny i przeworzą specjalnymi wózkami na parking do samochodów. Pomimo samoobsługi kupujący mogą liczyć na fachową pomoc naszych pracowników.

Na terenie punktu sprzedaży znajduje się niewielka kawiarnia, gdzie można odpocząć, posilić się, oraz skorzystać z toalety. Wokół tego budynku urządziliśmy przykładowy ogród skomponowany z roślin które mamy w sprzedaży.

Szkółka organizuje również kilka corocznych imprez, m.in. wiosenne "Święto Kwitnącej Azalii" czy jesienne "Babie Lato w Ogrodzie". W ramach imprez istnieje możliwość zwiedzania szkółki oraz bogatej kolekcji azalii i różaneczników. Można także uzyskać porady od fachowców na temat ochrony roślin oraz urządzania i pielęgnacji ogrodów. Terminarz jest dostępny tutaj.

Sprzedaż prowadzimy od wczesnej wiosny do późnej jesieni.
pon - piąt. 8.00 - 18.00
sob. 8.00 - 15.00

Aktualna oferta.

Pudełek - Szkółka Krzewów Ozdobnych


Materiał sponsorowany

Jeśli Twoja firma jest zainteresowana materiałem sponsorowanym to proszę o kontaktpowrót

Właścicielem strony jest Jerzy Zając, e-mail j.zajac@iglaki.agrosan.pl